0

فورد و نیسان به دلیل کمبود تراشه، تولید خودرو را کاهش می دهند

فورد و نیسان به_دلیل کمبود تراشه، تولید خودرو را کاهش می_دهند

اخیراً، شرکت‌های خودروسازی معتبری مانند فورد و نیسان اعلام کرده‌اند که به‌دلیل کمبود تراشه‌های الکترونیکی، تولید خودروهایشان را کاهش می‌دهند. این کمبود تراشه‌ها که به عنوان قلب هوشمندی خودروها عمل می‌کنند، به علت مشکلات در زنجیره تأمین و تأثیرات جانبی مشکلاتی در صنعت خودروسازی نیز ایجاد کرده اند.

به گزارش مجله اینترنتی دنیای صنعت ، با توجه به اهمیت تراشه‌ها در عملکرد و امکانات هوشمند خودروها، این کمبود تأثیر قابل ملاحظه‌ای بر صنعت خودروسازی دارد. شرکت‌های خودروسازی مجبور به اعلام توقف یا کاهش تولید خودروهایی هستند که وابستگی زیادی به تراشه‌های الکترونیکی دارند. این اقدامات به دنبال حفظ منابع و مواد اولیه و انعکاس آن در توانایی تأمین خودروهای مورد نیاز برای مشتریان است.

انگجت به‌نقل از CNBC و ABC News و ورج می‌نویسد شرکت‌های فورد (Ford) و نیسان (Nissan) تصمیم گرفته‌اند به‌دلیل کمبود تراشه، تولید محصولاتشان را کاهش دهند. گزارش جدید می‌گوید فورد قصد دارد در هفته‌ی جاری، فعالیت یکی از کارخانه‌های تولید خودروی شاسی‌بلند واقع در شهر لوئیزویل ایالت کنتاکی را تعلیق کند. ابتدا قرار بود فعالیت این کارخانه سال جاری تعلیق شود؛ اما به دلیل کمبود تراشه سبب شده است فورد زمان توقف فعالیت کارخانه را جلو بیندازد. همچنین، گفته می‌شود نیسان فرایند کاهش تولید خودرو در کارخانه‌ی آپامای ژاپن را آغاز کرده است. 

علت اصلی این کمبود تراشه‌ها به عوامل گوناگونی باز می‌گردد. به‌دنبال دنیاگیری ویروس کرونا، مشکلات متعددی برای بسیاری از صنایع رخ داد و صنعت تراشه در‌این‌بین آسیب زیادی دید. بر‌اساس گزارش خبرگزاری انگجت، مشکلات صنعت تراشه صرفا روی کمبود مدل جدید پردازنده‌های مرکزی و پردازنده‌‌های گرافیکی اثرگذار نبوده و حوزه‌های دیگر نظیر بازار خودرو را نیز درگیر کرده‌اند.

دیوید بارناس به‌نمایندگی از جنرال‌موتورز به خبرگزاری CNBC گفته است این شرکت مجبور‌ نشده تولید خودرو را کاهش دهد؛ اما به مشکلات ناشی از کمبود تراشه توجه می‌کند. کمبود تولید تراشه در اواخر سال ۲۰۲۰ به‌دنبال تعطیلی دوماهه‌ی کارخانه‌ها براثر دنیاگیری کووید ۱۹ ایجاد شد.

با این وجود، امیدواریم که با رفع این مشکلات در آینده نزدیک، تولید خودروها به حالت عادی بازگردد و مشتریان بتوانند به راحتی از خودروهای مورد نیاز خود بهره‌مند شوند.

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *